Tracy-životopis

1. dubna 2007 v 19:43
Jmenuju se Tracy Beakerová a tahle knížka je celá o mně. Je to ta nejneuvěřitelnější napínavá srdcervoucí četba, jakou si dokážete představit. Fakticky. A vsadím se, že až ji uvidí nějaký filmový magnát, tak ji okamžitě zfilmuje a já v tom filmu budu hrát hlavní roli, takže se stanu slavnou filmovou hvězdou (přesně jako moje máma). Myslím, že by Petr v mém filmu mohl mít nějaký psí štěk. Ale v žádném případě Luisa nebo Justina. To ani náhodou! Mandy by k tomu filmu mohla napsat scénář. Mandy je... Tak víte co? Jestli chcete vědět, kdo je Mandy, radši hned otevřete knížku a přečtěte si to sami. Je tam něco pro zasmání, sem tam nějaké neslušné slovo a taky věci, které vás určitě rozpláčou, a vůbec, myslím, že je to prostě nejlepší knížka na světě.A proč bych si to nemohla myslet, když jsem ji pomáhala psát?

Myslela jsem si, že budu žít se svou pěstounkou Mandy šťastně až do smrti. Dovolte, abych se zasmála! Vůbec to tak nedopadlo. Mandy je hrozně lakomá a přísná. Nechce mi kupovat značkové oblečení a kvůli tomu se mi děti ve škole posmívají. Takže se nedivte, že chodím za školu. Mám takové tajné místo, kde se scházím s dvěma kluky, Alexandrem a Fotbalem. Hrajeme spolu Vadí nevadí - a já vždycky vyhraju. Protože jsem ze všech nejlepší. Fakticky!

Tracy má kudrnaté, černé vlasy jako uhel, které se jí neposedně kroutí po celé hlavě. Její malá, zato velice bystrá očka jí zasvítí pokaždé, když se chystá provést nějakou lumpárnu. V protikladu malým očím ji zdobí veliká ústa s tenkými rty, která se mohou pyšnit velikou výřečností. Na to, že je Tracy teprve deset let je pěkně hubatá a drzá a rozhodně se nebojí používat sprosté a velmi ostré výrazy, které jí spolu s jejím temperamentem působí nemalé problémy ve škole. Je nápadně malé a hodně drobné postavy. Hubené, kostnaté ruce jsou plné mozolů od šplhání po stromech a tytéž nohy jsou celé barevné od modřin z různých rvaček, či pádů.
Tracy už jako malou zanechala její matka v dětském domově. Zde si bohužel nenašla žádné přátele. Ani vychovatelky ji tu nebraly příliš vážně, proto se naučila upoutávat na sebe pozornost. Hlasitý křik až řev, dupání a někdy i sprosté výrazy. Pro prosazení své se k tomu všemu přidá i vztekání se. Ovšem zabírá to. Pro toto chování ji všichni odsoudili za ,,hysterku" a nenapravitelný případ.
Několikrát už byla i za školou.Školu nenávidí. Jen jediný předmět ji sem táhne. Sloh. Tracy je v něm nepředstavitelně dobrá. Má obrovskou slovní zásobu a spousty nápadů na různé příběhy. Ty ještě ale zdaleka nevypotřebovala, i když už má popsaný nespočet sešitů, bloků či zápisníků. Kámen úrazu je však její matka. Tracy ji velice miluje, ale od té doby co ji odložila na ,,Skládku dětí" jak Tracy říká ji nikdy neviděla. Proto, když se ve škole má psát sloh na téma ,,Má rodina" bývá smutná. Ovšem velice rychle si z toho udělá zábavu. Píše, že její maminka ji musela opustit kvůli skvělé nabídce z Hollywoodu, kde hraje ve filmech se slavnými herci. Tracy ale ví, že přestože tohle říká všem, lže. A to nejen sobě, ale i ostatním. Hrozně ji to trápí a to se odráží na jejím chování. Jen málo lidí ví, že i když je Tracy navenek někdy zlá a tváří se, že si ve všem vystačí sama v jádru duše je velice citlivá, hodná, touží po přátelství a potřebuje lásku. I když říká, že nikdy nebrečí, její srdce je často uplakané. Ne vždy je ale ošklivá na ostatní převládá u ní veselost a radost ze života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama